Burāšanas ceļvedis

Burāšanas ceļvedis Horvātijā ir paredzēts tam, lai jums sniegtu pamatinformāciju un palīdzētu tikt galā ar ierastām un neierastām situācijām, kā jūrā, tā arī pirms burāšanas uzsākšanas. Ar šo informāciju izīrēt čarteri vai izīrēt jahtu Horvātijā būs daudz vieglāk - sākot ar kapteiņa licences iegūšanu līdz ieteikumiem, kur un kad iegūt vajadzīgo informāciju kamēr atradīsieties jūrā. Burāšanas ceļvedis ir ne tikai par Adrijas jūru, bet būs noderīgs burāšanai arī citās teritorijās, neatkarīgi no tā, kādu laivu izvēlēsieties.

Kapteiņa licence

Kapteiņa licence ir pierādījums, ka persona, kas atbildīga par laivu, ir spējīgs burāt ar to un viņam piemīt vajadzīgās zināšanas par tūrisma navigāciju, burāšanas drošību, dzinēja mehānismu, meteoroloģiju, ugunsdrošību, kā arī pieder VHF radio operatora sertifikāts.

Svarīgi telefona numuri

Neskatoties uz to, cik pieredzējis Jūs esiet burāšanas mākslā, jūs jutīsieties drošāk, ja blakus būs neatliekamās palīdzības dienesta numuri, lai briesmu gadījumā iespējami īsā laikā jūs varētu saņemt palīdzību no atbildīgajām iestādēm.

Šiem telefona numuriem nav nepieciešams lietot prefiksu:

  • 112 Ārkārtas palīdzības centrs
  • 192 Policija
  • 193 Ugunsdzēsēji
  • 194 Ātrā palīdzība/Ambulance
  • 195 Jūras meklēšanas un glābšanas dienests (VHF kanāls 16) 18981 Vispārēja informācija
  • 11888 Informācija par vietējiem un tālsarunu telefona numuriem
  • 11802 Informācija par starptautisko tālruņu numuriem

Briesmu signāli

MAYDAY tiek lietots, kad laiva ir briesmās un tiek meklēta nekavējoša palīdzība
PAN PAN tiek lietots, ja steidzami nepieciešams nosūtīt ziņu par apkalpes vai laivas drošību
SECURITE ir brīdinājuma signāls, kas norāda, ka piekrastes vai radio stacijas raidītājs drīz ziņos par meteoroloģiskajiem vai navigācijas brīdinājumiem.

Jahtu ostas

Austrumu Adrijas jūra ir savienota ar jahtu ostu ķēdi un piedāvā drošas piestātnes jebkuros laika apstākļos. Ostas atbilst standartiem, tajās ir dušas, tualetes, restorāni, ūdens un elektrības pieslēgumi.
Ostas variet atrast VHF kanālā 17.


Ostu saraksts (ACI)