Dubrovņiku rivjēra

Dubrovņikas Rivjēra sniedzas no Neretvas upes līdz Cape Ostro Horvātijas dienvidos. Tā ir sadalīta divās daļās: apakšējā Neretvas ieleja, kas ir dabiski savienota ar Horvātijas cietzemi, un slēgtā piekrastes zona Dinaras masīva piekājes ar vairākām salām, no kurām lielākās ir Korčula, Mljet, Lastova un Elafiti salas.

Piekrastē atrodas neskaitāmi līči, pievilcīgas smilšu pludmales, stāvas klintis, kas vērstas uz jūru, un daudzas mežiem klātas salas, kur ciemati un pilsētas ir apvienotas, cilvēka dzīves laikā attīrītas. Teritorijā ir blīva veģetācija, ko pārvalda ciprešu dzimta, priedes, olīvkoki, vīna darzi, apelsīnu un citronu audzēšanas saimniecības, palmu koki, agaves un kaktusi – tas viss kopā rada neaizmirstamu Vidusjūras atmosfēru.

Smagā vēsture ir atstājusi vairākas valsts neatkarības pazīmes un jūras spēka pazīmes, tādēļ Dubrovņikas Rivjērā ir daudzas vietas ar vēsturisko, kulturālo un dabas mantojuma atmiņu. Šeit jūs variet atrast vairākas vēsturiskās pilsētiņas kā Dubrovņika (saukta par Vidusjūras pērli), Korčula vai Stona un citām izcilām apmetnēm ar gaumīgi koptu ainavu kā Cavtat, Lopud, Trsteno, Slano, Mali Ston, Orebič, Lastov un daudzām citām. Daudzi dabas fenomeni liks Dubrovņikas Rivjēras apmeklētājiem noelsties: Rudines plakankalne, Majkovas ieleja, Stonas lauki, Omblas upe, Mljet Nacionālā parka ezeri un Lokrum rezervāts.

Pati Dubrovņikas pilsēta, kas agrāk bijusi Dubrovņikas Republikas sirds, līdzīgi kā Venēcija, ir mūsdienās viens no nozīmīgākajiem vēsturiskajiem punktiem Vidusjūras reģionā. Visticamāk, ka labākais veids kā pilnīgi sajust Dubrovņikas kultūras un vēsturisko mantojumu, ir pastaigājoties pa pilsētas ielām. Pastaiga pa slaveno Stadun un gar pilsētas sienām ir lielisks veids, lai redzētu visas skaistās pilis, baznīcas un citas vietas, kuru nozīmīgums veido Dubrovņikas tēlu. Pilsētas nosaukums ir pazīstams pat tālākajās pasaules vietās, un jo vairāk tu uzzināsi par Dubrovņikiem, jo mazāk tu būsi pārsteigts par to, ka tūrisma sezonas laikā iedzīvotāju skaists šajā pilsētā desmitkāršojas.

Cavtata ir maza pilsēta netālu no Dubrovņikiem. Šeit var atrast piestātnes, kas ir līdz pat 12m dziļas. Ostas ir pasargātas gan no dienvidu, gan ziemeļu vējiem, bet uzmanība jāpievērš burājot ostā, dēļ vairākiem sēkļiem un rifiem.

Trsteno or labi pazīstama ar tās 500 gadu senajiem dabas pieminekļiem un lidmašin-kokiem. Ceļojums uz Arboretum Trsteno atstās lielisku iespaidu uz jebkuru apmeklētāju dēļ greznajām villām un dārziem, akveduktiem, dzirnavām, kā arī baroka laika strūklaka ar Neptūna un nimfas statujām.

Slano ir maza pilsētiņa tuvu Dubrovņikiem, kas atrodas plašā, dziļā vietā un labi pasargāta no vējiem. Kādreiz jūrnieki šo pilsētu izmantojuši kā paslēptuvi. Netālu no Slano atrodas arī dažas arheoloģiskās senvietas, kur aizsākās Klasicisma laikmets, kā arī baznīcas un klosteri no 14. gadsimta.